Vojenskou nemocnici Brno nově povede Stračár, nahradí Vodáka

Vojenská nemocnice Brno. Foto: vnbrno.cz

Vojenskou nemocnici Brno od Nového roku povede nynější primář tamního chirurgického oddělení Martin Stračár. Vyhrál výběrové řízení a ve funkci ředitele nemocnice nahradí Antonína Vodáka, který po vlastním rozhodnutí skončí v závěru letošního roku. O změně ve vedení nemocnice na svém webu informovalo ministerstvo obrany, pod které nemocnice spadá.

Vodák nemocnici vedl 12 let a své rozhodnutí odejít z funkce odůvodnil ČTK v říjnu mimo jiné jinou pracovní nabídkou. Bližší informace tehdy neuvedl.

V souvislosti s Vodákovým rozhodnutím ministerstvo obrany vyhlásilo výběrové řízení. Zájemci mohli žádosti podávat do 11. listopadu. Mezi požadavky patřilo například vysokoškolské magisterské vzdělání ve skupině oborů lékařské vědy, hodnost plukovníka nebo kurz pro vyšší důstojníky.

Podle informací ministerstva obrany nástupce Vodáka, Stračár je plukovníkem se zkušeností z nasazení v zahraniční operaci, v roce 2005 velel polnímu chirurgickému týmu při misi v Iráku.

Brněnská vojenská nemocnice má podle dřívějších informací Vodáka asi 500 zaměstnanců a roční obrat kolem 500 milionů korun.

ČTK