Všech 50 testovaných z magistrátu je negativních na covid-19

Výsledky všech 50 politiků a zaměstnanců z pražského magistrátu, kteří byli testováni na covid-19 v souvislosti s potvrzenou nákazou primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN), jsou negativní. I přes negativní test zůstanou v karanténě až do 29. června. Testováni byli všichni lidé, kteří se zúčastnili pondělního zasedání rady, včetně radních.

Testování se uskutečnilo proto, aby magistrát určil, zda musí zavádět další opatření a trasovat kontakty jiných lidí než Hlubučka. „Výsledky ukazují, že nikdo z testovaných osob nemohl nakazit další kolegy, se kterými se před karanténou setkal,“ uvedl Hofman. Dodal, že karanténa je stále nezbytná, protože onemocnění může vypuknout do 14 dní od kontaktu s nakaženým, i když byly předtím testy negativní.

V karanténě tak zůstává celé vedení města včetně primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), stejně jako šéfové opozičních zastupitelských klubů Alexandra Udženija (ODS) a Patrik Nacher (ANO) a řada úředníků. Před ukončením karantény je čeká ještě test na protilátky, v případě negativního výsledku se do běžného života vrátí 30 června.

Hlubuček uvedl, že v pondělí se během dne přestal cítit dobře. Večer si pak naměřil teplotu 37,8 stupně Celsia. Následně vyhledal lékaře a test potvrdil nákazu. Primátor kvůli tomu zrušil čtvrteční jednání zastupitelstva, zatím není jasné, kdy se bude konat.

ČTK