Vyškovská nemocnice dokončila první etapu oprav

Nemocnice Vyškov

V Nemocnici Vyškov skončila první etapa opravy a modernizace oddělení ušní, nosní, krční (ORL) a neurologie. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí kraje Monika Brindzáková. Opravy si vyžádají celkem 127 milionů korun, hotovo by mělo být do konce roku.

Investice zahrnuje opravu čtyřpodlažní budovy B2 a dostavbu spojovací vertikály mezi budovou B2 a kaplí. V objektu najde své místo oddělení léčebné rehabilitace, dvě oddělení neurologie a v suterénu archiv a technické zázemí.

Ve zrekonstruované budově B2 jsou pokoje neurologického oddělení, provozní a personální zázemí, tedy vyšetřovna, stanoviště sester, přípravna, čisticí místnost, lázeň pacientů, zázemí lékařů i denní místnost pro pacienty. Nová spojovací vertikála pak zajišťuje propojení všech podlaží schodištěm a novým lůžkovým výtahem. Celá budova je nově vybavena vestavěným i volně stojícím nábytek, potřebnou zdravotnickou technikou i nezbytným IT vybavením.

„Jedná se o jednu z největších investic Jihomoravského kraje do krajského nemocničního zařízení. Tato etapa rekonstrukce nemocnice navazuje na neurologickou jednotku intenzivní péče s moderními přístroji pro vybavení iktových center, která se nachází v bloku B1. Jednotlivá pracoviště nyní splňují soudobé požadavky, jež jsou na zdravotnická zařízení tohoto typu kladeny,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (ANO).

Radní pro zdravotnictví Milan Vojta (ANO) uvedl, že v příštích dnech se přesune oddělení neurologie a léčebné rehabilitace do nových prostor. Následně se zahájí druhá etapa rekonstrukce, která zahrnuje částečnou opravu objektu C1. „Zde vzniknou nově zrekonstruované prostory především pro lůžkové oddělení ORL. Tato část rekonstrukce bude velmi náročná jak pro zhotovitele, tak pro nemocnici, protože bude probíhat za plného provozu všech oddělení v celé budově. Jihomoravský kraj by chtěl investici zvládnout do konce roku 2020,“ uvedl Vojta.

Nemocnice Vyškov poskytuje v okrese léčebnou péči zhruba pro 90.000 obyvatel. Zřizovatelem je Jihomoravský kraj, který kromě vyškovské nemocnice provozuje i nemocnice ve Znojmě, Ivančicích, Letovicích, Břeclavi, Hustopečích, Tišnově, Hodoníně a Kyjově.

ČTK