Vysoká nemocnost uzavře další školu ve Frýdku-Místku

Školáci, ilustrační foto

Ve Frýdku-Místku se od středy kvůli vysoké nemocnosti uzavře další škola. Jde už o pátou základní školu z 18 ve městě. Až do konce týdne bude uzavřena 4. základní škola v Komenského ulici, řekla mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

„Nemocnost je vysoká. Navzdory přijatým opatřením, která trvají již třetí týden a zahrnují spojování vyučování i zkrácenou výuku, se nedaří situaci zlepšit,“ uvedla mluvčí.

Minulý týden byla uzavřena kvůli zvýšené nemocnosti 11. základní škola na sídlišti Slezská a chřipkové prázdniny měly již začátkem února také děti z 8. základní školy, Základní a mateřské školy Skalice a Základní a mateřské školy Chlebovice.

„V návaznosti na zvýšený počet akutních respiračních onemocnění zavřely své dveře až do odvolání Nemocnice ve Frýdku-Místku a také Domov pro seniory na ulicích 28. října a Školská,“ připomněla mluvčí. Ve Frýdku-Místku budou příští týden jarní prázdniny, což by školám mohlo pomoci.

Nemocnost v regionu v minulém týdnu klesla o 9,4 procenta, když na 100.000 obyvatel připadalo 1962 nemocných. Podle hygieniků mohou mít na počty nemocných vliv právě nynější jarní prázdniny. Některá zdravotnická zařízení už zrušila zákaz návštěv vyhlášený počátkem února, jde například o krnovskou nemocnici. V řadě zdravotnických a sociálních zařízení ale platí nadále.

ČTK