Wu-Chan kvůli mutaci delta otestuje všech 12 milionů obyvatel

Čína, koronavir. Ilustrační foto Pixabay

Čínské město Wu-chan otestuje na koronavirus všech svých 12 milionů obyvatel, neboť se tam objevily první případy lokálního přenosu mutace delta. S odkazem na jednoho z místních činitelů to dnes uvedla agentura Reuters.

Wu-chan, kde se koronavirus rozšířil koncem roku 2019 a kde svět spatřil první uzávěry a hromadné testování, od poloviny května do tohoto týdne nezaznamenal žádné nové případy nákazy. V pondělí však úřady ve městě potvrdily tři případy vysoce nakažlivé mutace delta.

Podle činitele Li Čchianga budou obyvatelé hlavního města centrální provincie Chu-pej na koronavirus otestování rychle, aby se zajistila jejich bezpečnost. Testovat se bude metodou PCR, která má odhalit příznakové i bezpříznakové případy nákazy.

Viceprezident chupejského centra pro kontrolu nemocí Li Čchiang poznamenal, že případy infekce, které se od soboty potvrdily ve Wu-chanu a ve městech Ťing-čou a Chuang-kang, souvisejí s případy odhalenými v Chuaj-anu v provincii Ťiang-su. Ohnisko v Ťiang-su začalo v hlavním městě této provincie Nankingu, kam se varianta delta podle čínských úřadů pravděpodobně dostala letem z Ruska.

Mnoho jihočínských a několik severočínských měst, včetně Pekingu, od té doby hlásilo případy nákazy variantou delta. Od 20. července, kdy se první případy potvrdily v Nankingu, zaznamenala Čína 414 případů lokálního přenosu. Zda ve všech případech šlo o variantu delta, podle Reuters není jasné.

ČTK, vlb