Začalo testování na covid-19 v Domově u fontány v Přelouči

FOTO: pixabay

V krajském Domově u fontány v Přelouči na Pardubicku dnes začalo testování na covid-19 u více než 90 lidí. Důvodem je pozitivní test na covid-19 u jedné klientky domova. Koronavirus jí byl zjištěn poté, co byla ve středu 12. srpna s jiným onemocněním hospitalizována v pardubické nemocnici, byla bez příznaků. ČTK to dnes řekl zástupce ředitelky domova seniorů v Přelouči Martin Šveřepa. První vlna testování na covid v Domově u fontány začala před 13:00, výsledky by měly být v pondělí 17. srpna.

„Dnešní testování se týká 92 lidí, z toho 41 je klientů. Není to tak, že by všichni klienti přišli s pacientkou do kontaktu, klientka se nepohybovala po celém oddělení,“ řekl ČTK Šveřepa. Klientka byla v domově seniorů na dvoulůžkovém pokoji, její spolubydlící podle Šveřepy dosud žádné příznaky nemá.

Návštěvy jsou zakázány v celém zařízení. Domov u fontány v Přelouči má 136 zaměstnanců a 155 klientů.

Klientka Domova u fontány v Přelouči s potvrzenou nákazou byla původně hospitalizována na interně pardubické nemocnice. Na pokoji s nakaženou byly další dvě ženy, pozitivita u nich se neprokázala, uvedli dnes zástupci nemocnice. Po zjištění covidu-19 byla hospitalizovaná klientka přeloučského domova následně přemístěna na izolovaný pokoj infekčního oddělení pardubické nemocnice.

čtk,jš