Záchranka dostala peníze na přípravu taktického cvičení

Foto: Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje

Středočeská záchranná služba dostala od státu další peníze na přípravu na mimořádné události. Jde o dva miliony korun, použije je například na přípravu taktických cvičení. Hejtmanství, které je zřizovatelem záchranky, požádá ministerstvo zdravotnictví o pět milionů korun na pořízení speciálního vybavení, informovala Helena Frintová ze Středočeského hejtmanství.

„Tato finanční dotace může být využita například pro přípravu a provádění taktických cvičení, nácviků školení a dalších vzdělávacích akcí vztahujících se k problematice řešení mimořádných a krizových situací. Nesmí být však použita k úhradě běžných činností záchranky,“ uvedl krajský radní pro bezpečnost a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO) k využití již obdržených peněz.

Radní Středočeského kraje schválili další záměry pro středočeskou záchranku za 5 milionu korun. Jedná se o pořízení osvětlovací techniky, která se používá v terénu v místech mimořádných událostí, transportní defibrilátory a zabezpečení počítačových systémů. O peníze na tyto projekty hejtmanství požádá ministerstvo.

V loňském roce získala středočeská záchranka od ministerstva zdravotnictví 9,6 milionu korun.

OMH/ČTK