Zákaz návštěv vyhlásily další nemocnice v Libereckém kraji

foto Pixabay

Zákaz návštěv po Liberci kvůli chřipkové epidemii vyhlásily další nemocnice v Libereckém kraji. Platí pro všechna oddělení nemocnic v Semilech a v Jilemnici na Semilsku. Nemocnice v České Lípě zatím vydala jen doporučení, vyplývá z informací z nemocnic. V Krajské nemocnici Liberec platí zákaz návštěv na některých odděleních v Liberci a Turnově.

Na 100.000 obyvatel je v Libereckém kraji 1683 případů nemocí dýchacích cest. Nemocnost stoupla v kraji za poslední týden o 18 procent. Nejhorší situace je na Semilsku. Nemocnost tam stoupla o 60 procent na 2104 případů na 100.000 obyvatel. „Z důvodů chřipkové epidemie a na doporučení Krajské hygienické stanice v Liberci je až do odvolání vyhlášen zákaz návštěv na všech odděleních nemocnice,“ uvedla na svém facebookovém profilu společnost MMN, která provozuje městské nemocnice v Semilech a Jilemnici.

Nemocnice v České Lípě zatím vydala jen doporučení, aby lidé omezili návštěvy pacientů, u kterých by onemocnění chřipkou mohlo vést k dalšímu zhoršení zdravotního stavu. „Týká se to zejména pacientů na intenzivních péčích, seniorů a malých dětí,“ uvedla nemocnice na svém webu.

Krajská nemocnice Liberec dočasný zákaz vyhlásila v pátek v Liberci pro jednotky intenzivní péče, ARO, porodnické oddělení, dětské oddělení, oddělení dětské psychiatrie, centrum následné péče a komplexní onkologické centru. „V Nemocnici Turnov pak na oddělení následné péče a ARO,“ sdělil ČTK mluvčí krajské nemocnice Václav Řičář. Vedení ostatních oddělení obou zdravotnických zařízení je podle něj oprávněno při preventivních protiepidemických opatřeních omezit návštěvy podle svého uvážení. Zákaz návštěv od pondělí začal platit i v městském domově důchodců Pohoda v Turnově.

ČTK