Zaměstnancům ústecké Krajské zdravotní stoupnou mzdy o 1500 korun

Nemocnice v Chomutově, Krajská zdravotní

Krajská zdravotní (KZ), která v Ústeckém kraji provozuje nemocnice v Děčíně, Chomutově, Ústí nad Labem, Mostě a Teplicích, svým zaměstnancům od 1. dubna plošně zvedne mzdy o 1500 korun. Společnost to letos bude stát 144 milionů, řekl předseda představenstva KZ Jiří Novák a dodal, že minulý rok byla společnost čtyři miliony v plusu. Průměrný měsíční výdělek lékaře Krajské zdravotní za rok 2019 činil 99 798 Kč a u zdravotní sestry 42 539 Kč, řekla náměstkyně KZ pro řízení lidských zdrojů Vlasta Kašparová.

Představenstvo o zvýšení mezd rozhodlo, aby vyhovělo odborům, uvedl Novák. Na jednání s odbory 19. března KZ předloží návrh, že se zaměstnancům zvedne tarifní mzda o 1500 korun.

Někteří zaměstnanci už přidáno dostali. U 915 zaměstnanců společnosti, kteří byli zařazeni v první až páté platové třídě, již byly mzdy rozhodnutím představenstva zvýšeny, řekl generální ředitel KZ Petr Fiala. Od 1. ledna společnost zvýšila mzdy i 199 mladším lékařům.

Předseda představenstva uvedl, že chce zaměstnance motivovat k vyšším výkonům. „Ne všichni pracovníci podávají stejný výkon,“ dodal Novák.

Ústecký kraj prostřednictvím Krajské zdravotní spravuje pět svých nemocnic – v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově včetně několika specializovaných pracovišť v dalších místech kraje. Krajská zdravotní je největším poskytovatelem zdravotní péče v regionu. Zaměstnává zhruba 7000 lidí.