Zdravotníci havířovské nemocnice mají nové šatny

Zdravotníci krajské nemocnice v Havířově na Karvinsku mají k dispozici nové šatny. Nahradily dlouhodobě nevyhovující zázemí ze začátku sedmdesátých let, které už nesplňovalo hygienické požadavky.

V nemocnici se rekonstruuje celkem 466 šaten, dokončena byla první etapa modernizace za zhruba 17 milionů korun a zdravotnické zařízení má k dispozici 212 nových šaten. Kraj na přeměnu zázemí pro zdravotníky vyčlenil 13,5 milionu korun. Dalšími třemi miliony korun přispělo město.

Ředitel nemocnice Norbert Schellong uvedl, že s rekonstrukcí šaten se počítalo již před třemi lety. Nakonec ale byla odložena kvůli dofinancování provozní činnosti zdravotnického zařízení.

„Naši zdravotníci se v těchto doposud zcela neadekvátních a nevyhovujících prostorách museli připravovat na službu, která vyžaduje péči o pacienta, empatii a vstřícnou komunikaci. Šatny, včetně sociálních zařízení, byly doslova v dezolátním stavu,“ uvedl Schellong.

Rekonstrukce šaten zahrnovala výměnu sociálního zázemí, vzduchotechniky i sanitárního vybavení, šatny mají rovněž nový nábytek. Rekonstrukce bude pokračovat další etapou, která bude hotova v listopadu. Během ní bude dokončena obměna zbývajících šaten pro dalších 254 zaměstnanců.

ČTK