Zdravotnická skupina Agel získá fakultní nemocnici na Slovensku

Slovenský antimonopolní úřad (PMÚ) povolil slovenské divizi Agelu ovládnout nemocnici ve Skalici na západě země. Agel podnikatele Tomáše Chrenka provozuje v Česku a na Slovensku nemocnice, síť poliklinik, lékáren, laboratoří, distribuční společnosti a další specializovaná zdravotnická zařízení.

Vedení společnosti Agel rozhodnutí slovenského antimonopolního úřadu přivítalo.

„Mnohaleté bohaté zkušenosti, které Agel získal… v Česku a na Slovensku, uplatní při rozvoji Fakultní nemocnice s poliklinikou Skalica,“ sdělil předseda představenstva Agel SK a první místopředseda představenstva společnosti Agel Michal Pišoja.

Fakultní nemocnice s poliklinikou Skalica nepatří k největším zdravotnickým zařízením na Slovensku. Zdravotní péči poskytuje pro více než 110 tisíc obyvatel z několika regionů a loni bylo v nemocnici hospitalizováno přes 10 tisíc pacientů. Nemocnici dosud ovládal podnikatel Ivan Kmotrík. Skupina Agel nemocnici ve Skalici nejprve začlení do své sítě. „Poté se zaměříme na další zkvalitňování služeb,“ dodal Pišoja.

Agel působí na Slovensku od roku 2006 prostřednictvím své dceřiné firmy Agel SK. V zemi pod Tatrami skupina provozuje více než desítku nemocnic a další společnosti, které souvisejí s poskytováním zdravotní péče.

ČTK/STO