Zeman se nechá očkovat v druhé polovině ledna, prozradil Babiš

Prezident republiky Miloš Zeman. Oficiální foto.

Prezident Miloš Zeman se nechá očkovat v druhé polovině ledna proti koronaviru. Využije vakcínu, která bude v té době k dispozici. Po setkání s prezidentem to novinářům řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Se Zemanem probrali epidemickou i ekonomickou situaci.

Babiš řekl, že v polovině ledna se v Lánech sejde poradní tým prezidenta za jeho účasti a ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO).

Babiš řekl, že na obědě probrali současnou ekonomickou i pandemickou situaci. „Ujistil jsem pana prezidenta, že naše vláda bude bojovat proti ekonomickým a sociálním dopadům,“ uvedl. Zvládne se to podle něj ve chvíli, kdy se bude včas očkovat, bude se pokračovat v antigenních testech a když vláda bude apelovat na obyvatele, aby dodržovali epidemická opatření. „Doufejme, že po 10. lednu se ta čísla vylepší,“ dodal.

Zeman se podle Babiše nechá očkovat v druhé polovině ledna při pravidelné lékařské prohlídce. Prezident v minulosti řekl, že si počká až na vakcínu, která se bude podávat pouze v jedné dávce. Podle předsedy vlády si ale prezident nakonec vybírat nebude. Nyní je k dispozici očkovací látka od firem Pfizer a BioNTech, podává se ve dvou dávkách.

ČTK