Zemřela předsedkyně Asociace nemocnic ČR Jaroslav Kunová

Jaroslava Kunová, dlouholetá ředitelka Fakultní nemocnice Plzeň a výkonná předsedkyně Asociace nemocnic ČR

Ve středu 12. února zemřela bývalá dlouholetá ředitelka Fakultní nemocnice (FN) Plzeň a výkonná předsedkyně Asociace nemocnic ČR Jaroslava Kunová, bylo jí 70 let.

V čele FN Plzeň stála Kunová v letech 1998 až 2014. „Když do funkce ředitelky nastoupila, patřila nemocnice mezi nejzadluženější zdravotnická zařízení v tuzemsku. Její nástup do vedení odstartoval dynamickou etapu rozvoje celé nemocnice,“ uvedla FN.

Kariéra Kunové ve zdravotnictví začala v letech 1991 až 1996, kdy byla ředitelkou Nemocnice s poliklinikou Stod. Další dva roky byla ekonomickou náměstkyní FN Plzeň a od roku 1998 její ředitelkou. v čele Asociace nemocnic ČR byla od roku 2003.

„Když jsem v roce 1998 nastupovala do naší nemocnice na pozici ředitelky, stál přede mnou, a nejen přede mnou, nelehký úkol. Dostat velkou nemocnici z finančního krachu a zajistit kvalitní zdravotní péči pro obyvatele celého regionu. Postupnými kroky, které byly určitě často bolestivé a stály dost sil a odříkání, se nám společně podařilo z FN Plzeň vybudovat zdravotnické zařízení, které má zdravé základy, přebytkové hospodaření a spokojené pacienty. Při zpětném ohlédnutí bychom určitě našli okamžiky, kdy se něco nepodařilo, ale přesto si troufám říci, že toto období bylo požehnané. Pro nás pro všechny,“ napsala Kunová v roce 2014 v časopisu Naše nemocnice.

„Budeme na Jaroslavu Kunovou vzpomínat jako na významnou osobnost Fakultní nemocnice Plzeň, která si svým konstruktivním, a zároveň empatickým jednáním získala uznání široké odborné veřejnosti, pacientů a mnoha zaměstnanců FN Plzeň,“ uvedla nemocnice.